De Venlose wethouder van Economische Zaken, Erwin Boom, start zijn zomerreces op een bijzondere manier: Een dagje werken als vakantiekracht bij onder andere Kinderboerderij Hagerhof in Venlo. Boom werkt in twee weken tijd bij 30 Venlose bedrijven om te ervaren tegen welke uitdagingen zij aan lopen wanneer ze met de overheid te maken krijgen. Woensdag 10 juli was zijn werkervaringsdag bij Hagerhof. Van dierverzorging en groenvoorziening tot werken in de keuken en in de bediening, Boom pakt alle klussen met veel plezier aan. Ook heeft hij gesprekken met deelnemers van de maatschappelijke onderneming Rendiz die bij Hagerhof werkervaringstrajecten of dagbesteding volgen.

Wethouder Boom plaatste een bericht op LinkedIn met de mededeling dat hij bedrijven zocht waar hij één dag kon helpen. Daarop kwamen 65 reacties waarop Boom enthousiast reageerde: "Ik ben blij dat ze me graag zien komen. Ik hoop dat we van elkaar kunnen leren. De meeste maken een versneld werkschema voor een nieuwe medewerker zodat ik alle facetten van het bedrijf leer kennen. En dan kijken waar het raakvlakken heeft met de lokale overheid."

Stichting Hagerhof is blij met het bezoek. Het runnen van een sociale onderneming met deelnemers is namelijk complexer dan op het eerste gezicht lijkt. Deelnemers kunnen minder belast worden en er is meer menskracht nodig om een goede begeleiding én een goede dienstverlening te bieden. Dat vraagt meer investering, zowel op sociaal als op financieel vlak. “Dat de wethouder dit nu zelf aan den lijve heeft ervaren, betekent veel voor ons als sociaal bedrijf. Het laat goed zien dat ondersteuning van lokale overheid belangrijk is en dat we niet zonder nauwe samenwerking kunnen. Zo kun je samen bouwen aan iets prachtigs” zegt Vivian Kersten van Rendiz, de sociale onderneming die het restaurant van Kinderboerderij Hagerhof exploiteert.

Op woensdag 10 juli was zijn werkdag bij Kinderboerderij Hagerhof in Venlo. Om 9 uur stond hij startklaar om eerst kennis te maken met het verzorgen van de dieren en de groenvoorziening. De ochtend werd afgesloten met een gesprek met een van de deelnemers die bij de kinderboerderij dagbesteding volgt. Vervolgens heeft Boom zijn mouwen opgestroopt voor de mise-en-place in de restaurantkeuken. Tot slot heeft hij het team van de bediening van Restaurant Hagerhof versterkt.

Een geslaagde dag volgens Boom: 'Van een dag werken leer je meer dan van een dik rapport.'

“If you can dream it, you can do it”

Een droom verwezenlijken maakt je gelukkig. Het zou voor iedereen mogelijk moeten zijn om dromen te vertalen naar concrete acties die leiden tot ontwikkeling. Rendiz is een sociale onderneming die mensen de kans daartoe wil bieden. En dan specifiek mensen waarvan je op het eerste gezicht zou zeggen dat ze daar beperkt in zijn. Omdat ze een lichamelijke of psychische belemmering hebben, een ernstige levenservaring hebben meegemaakt of omdat ze bijvoorbeeld geen opleiding hebben afgemaakt. Of omdat ze verslaafd zijn, diep in de schulden zitten of simpelweg door de crisis hun baan zijn verloren. Geluk is een droom voor iedereen!

rendizkaart

Vacatures

Rendiz is een uniek bedrijf waar diverse groepen uit de samenleving elkaar ontmoeten. Dit houdt in dat ons team bestaat uit jonge mensen, oudere mensen en mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt. Op dit moment zijn we op zoek naar:

  • Veelzijdige Facilitair medewerker
  • Medewerker Planning & Control
  • Stagiaires bij de dagbesteding van De Fabriek Maasbree
  • Oproepkrachten voor Toffedag.nl
  • Vrijwilligers op diverse locaties

Bekijk hier alle vacatures

 

 

Facebook

ma 16 september 2019 9:43

Rendiz in Lijfblad Burgerkracht Limburg! Burgerkracht Limburg is een #netwerk van (ervarings)deskundigen die op zoek zijn naar mogelijkheden om de #afstand tot de #arbeidsmarkt te verkleinen of te overbruggen. Net als Rendiz: We kijken niet naar #beperkingen maar naar de #talenten van onze #deelnemers en wat hij of zij nog kan leren. Zelfs doorstromen naar een reguliere baan is een mogelijkheid! Lees het hele artikel in Lijfblad Burgerkracht op https://bit.ly/2kNOaxg

 
di 10 september 2019 12:42

Zorgwoningen beschikbaar bij Hagerhof in Venlo! Bij Hagerhof in Venlo heeft Rendiz in samenwerking met Hagerhof woningen gerealiseerd voor mensen met een hulpvraag. Deze woningen beschikken over een eigen keuken, badkamer, slaapkamer, leefruimte en beschikken over een eigen voordeur. Bij Hagerhof biedt met dagbesteding in de horeca, groen, dierverzorging of de recreatie. Er zijn op dit moment 2 nieuwe woningen beschikbaar. Interesse of meer info? j.gubbels@rendiz.nl Deze woningen zijn geschikt voor mensen die graag dagbesteding willen doen en zelfstandig willen wonen (eventueel met eigen begeleiding). https://bit.ly/2lMgX5s

 
vr 6 september 2019 13:15

Vanmorgen bijzonder bezoek bij C3 Living in Panningen. In het kader van Cittaslow Nederland mochten we een presentatie verzorgen aan burgemeesters, wethouders en geïnteresseerde gasten uit andere Cittaslow gemeenten. Hoe koppel je WMO/WLZ aan vastgoed? Op welke wijze zorg je voor een (maatschappelijke en/of commerciële) invulling van leegstaand vastgoed? Welke mogelijkheden zijn er voor mensen met een afstandsmarkt? Waarom Tiny Houses/ C3 Living woningen en voor wie? Wat is de rol van gemeente? Bovenstaande vragen zijn een aantal thema's die we met elkaar hebben besproken. Los van de presentatie was er ook een rondleiding door de productiehal en hebben de gasten genoten van een lunch bij De Ringoven. Ook geïnteresseerd in een bedrijfsbezoek/rondleiding? Bekijk www.rendiz.nl, www.c3living.nl of e-mail naar info@rendiz.nl

 
do 29 augustus 2019 10:38

Wij hebben een #vacature voor een #facilitairmedewerker Ben je een regelaar, nieuwsgierig, klantvriendelijk en heb je een brede interesse? Dan is dit dé #vacature voor jou. Je houdt je bezig met alle #facilitaireprocessen binnen onze organisatie en met het ondersteunen van de interne klant. Dat is op het gebied van #telefonie, #ICT, maar ook het beheer van het #wagenpark, BHV en inkoop #kantoorartikelen behoren tot de werkzaamheden. Je hebt veel ruimte voor het inrichten, plannen en uitvoeren van je werkzaamheden. Het betreft een functie voor 24 uur per week, standplaats is Panningen. Meer weten over deze functie? https://bit.ly/2IkupUY

 
ma 26 augustus 2019 12:31

#vacature Wij zijn op zoek naar versterking op onze afdeling Planning & Control. De veelzijdigheid van Rendiz vind je terug in deze functie. Je bent o.a. verantwoordelijk voor het registreren/uitvoeren, sturen, meedenken, pro-actief adviseren en verder uitbouwen van de financiële en administratieve processen. Daarnaast bestaat een klein deel van de werkzaamheden uit applicatiebeheer. Je hebt veel ruimte in het inrichten, plannen en uitvoeren van je werkzaamheden. Meer weten? Lees verder en reageer! https://rendiz.nl/over-rendiz/vacatures

 
do 22 augustus 2019 15:23