De Venlose wethouder van Economische Zaken, Erwin Boom, start zijn zomerreces op een bijzondere manier: Een dagje werken als vakantiekracht bij onder andere Kinderboerderij Hagerhof in Venlo. Boom werkt in twee weken tijd bij 30 Venlose bedrijven om te ervaren tegen welke uitdagingen zij aan lopen wanneer ze met de overheid te maken krijgen. Woensdag 10 juli was zijn werkervaringsdag bij Hagerhof. Van dierverzorging en groenvoorziening tot werken in de keuken en in de bediening, Boom pakt alle klussen met veel plezier aan. Ook heeft hij gesprekken met deelnemers van de maatschappelijke onderneming Rendiz die bij Hagerhof werkervaringstrajecten of dagbesteding volgen.

Wethouder Boom plaatste een bericht op LinkedIn met de mededeling dat hij bedrijven zocht waar hij één dag kon helpen. Daarop kwamen 65 reacties waarop Boom enthousiast reageerde: "Ik ben blij dat ze me graag zien komen. Ik hoop dat we van elkaar kunnen leren. De meeste maken een versneld werkschema voor een nieuwe medewerker zodat ik alle facetten van het bedrijf leer kennen. En dan kijken waar het raakvlakken heeft met de lokale overheid."

Stichting Hagerhof is blij met het bezoek. Het runnen van een sociale onderneming met deelnemers is namelijk complexer dan op het eerste gezicht lijkt. Deelnemers kunnen minder belast worden en er is meer menskracht nodig om een goede begeleiding én een goede dienstverlening te bieden. Dat vraagt meer investering, zowel op sociaal als op financieel vlak. “Dat de wethouder dit nu zelf aan den lijve heeft ervaren, betekent veel voor ons als sociaal bedrijf. Het laat goed zien dat ondersteuning van lokale overheid belangrijk is en dat we niet zonder nauwe samenwerking kunnen. Zo kun je samen bouwen aan iets prachtigs” zegt Vivian Kersten van Rendiz, de sociale onderneming die het restaurant van Kinderboerderij Hagerhof exploiteert.

Op woensdag 10 juli was zijn werkdag bij Kinderboerderij Hagerhof in Venlo. Om 9 uur stond hij startklaar om eerst kennis te maken met het verzorgen van de dieren en de groenvoorziening. De ochtend werd afgesloten met een gesprek met een van de deelnemers die bij de kinderboerderij dagbesteding volgt. Vervolgens heeft Boom zijn mouwen opgestroopt voor de mise-en-place in de restaurantkeuken. Tot slot heeft hij het team van de bediening van Restaurant Hagerhof versterkt.

Een geslaagde dag volgens Boom: 'Van een dag werken leer je meer dan van een dik rapport.'

“If you can dream it, you can do it”

Een droom verwezenlijken maakt je gelukkig. Het zou voor iedereen mogelijk moeten zijn om dromen te vertalen naar concrete acties die leiden tot ontwikkeling. Rendiz is een sociale onderneming die mensen de kans daartoe wil bieden. En dan specifiek mensen waarvan je op het eerste gezicht zou zeggen dat ze daar beperkt in zijn. Omdat ze een lichamelijke of psychische belemmering hebben, een ernstige levenservaring hebben meegemaakt of omdat ze bijvoorbeeld geen opleiding hebben afgemaakt. Of omdat ze verslaafd zijn, diep in de schulden zitten of simpelweg door de crisis hun baan zijn verloren. Geluk is een droom voor iedereen!

rendizkaart

Vacatures

Rendiz is een uniek bedrijf waar diverse groepen uit de samenleving elkaar ontmoeten. Dit houdt in dat ons team bestaat uit jonge mensen, oudere mensen en mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt. Op dit moment zijn we op zoek naar:

  • Stagiaires bij de dagbesteding van De Fabriek Maasbree
  • Oproepkrachten voor Toffedag.nl
  • Vakantiekrachten en weekendhulpen bij Staatsie 1866, Koffieschenkerij Genuujerie, de Bekkerie, Kinderboerderij Hagerhof en de Graasj 
  • Vrijwilligers op diverse locaties

Bekijk hier alle vacatures

 

 

Facebook

vr 19 juli 2019 16:27

Alle scholen zouden deze lessen moeten geven... Les in gelukkig zijn! Meer info over deze lesmethode? Kijk op https://bit.ly/2D7S0oY #jonggeleerdoudgedaan #geluk #werkgeluk #happy

 
ma 15 juli 2019 10:33

Op zoek naar een toffe activiteit voor familie, vrienden of collega's? Toffedag.nl is er helemaal klaar voor!

 
do 11 juli 2019 14:30

De Venlose #wethouder van Economische Zaken, Erwin Boom, start zijn zomerreces op een bijzondere manier: Een dagje werken als vakantiekracht bij o.a. Kinderboerderij Hagerhof in #Venlo. Boom werkt in twee weken tijd bij 30 Venlose bedrijven om te ervaren tegen welke uitdagingen zij aan lopen wanneer ze met de #overheid te maken krijgen. Hagerhof is blij met het bezoek. Het runnen van een #sociale #onderneming met deelnemers is namelijk complexer dan op het eerste gezicht lijkt. Deelnemers kunnen minder belast worden en er is meer menskracht nodig om een goede #begeleiding én een goede #dienstverlening te bieden. Dat vraagt meer investering, zowel op sociaal als op financieel vlak. Lees het gehele verslag op https://bit.ly/2YJeWWq

 
do 11 juli 2019 12:01

Kleine kernen krimpen? Niet in Egchel! #Basisschool IKC de Kemp (onderdeel van Stichting Prisma) heeft vanwege de jonge aanwas op zeer korte termijn behoefte aan een extra #leslokaal. Maar hoe kunnen ze dit snel regelen? Een perfecte opdracht voor C3 Living / Education. C3 Education heeft namelijk een mooie oplossing voor noodlokalen en biedt hiervoor een duurzame modulaire oplossing. #Maatwerk, geen standaard #noodlokaal. Uiteraard voldoet het noodlokaal volledig aan de wettelijke eisen die worden gesteld aan leslokalen voor o.a. brandveiligheid, kan een digiboard eenvoudig worden gemonteerd en zijn de ruimten voorzien van internet en water. Gedurende de komende bouwvakperiode pakt ons team deze vraag op en wordt het nieuwe leslokaal medio augustus al opgeleverd en geplaatst. #topteam. Ook de financiering is op maat: Er is zowel een koop- als #leaseconstructie mogelijk. Bij de lease-constructie wordt het volledige noodlokaal na een vooraf afgesproken aantal jaren weer gedemonteerd en opgehaald. Zo is de school altijd klaar voor de #toekomst. Meer weten? Info@c3living.nl #flexibel #snel #meedenken #Sociaalmaatschappelijk

 
di 9 juli 2019 12:19

Thomashuis Blerick zoekt een leuke nieuwe sociale bewoner! Bij Thomashuis Blerick staat de bewoner en het groepsproces voorop. Zij kijken naar wat een bewoner kan in plaats van te kijken naar zijn beperking. Daarnaast vinden zij het fijn om veel leuke dingen te ondernemen die het leven prettig en gezellig maken. Daarom ondernemen ze vaak uitstapjes zoals een terrasje pikken op een zonnige dag, bezoekje aan de kinderboerderij of slenteren over de markt, muziek luisteren bij Funpop, dansen bij de disco of achtbanen doen in een pretpark en nog veel meer. Ook gaan ze ieder jaar met z’n allen op vakantie, waarbij de bewoners zelf kunnen kiezen welke activiteiten ze willen doen. Misschien is er binnen uw omgeving wel iemand waarvan u denkt dat hij/zij past bij Thomashuis Blerick en die op zoek is naar een woonplek. Zij hebben namelijk nog een open plek die ze graag opgevuld zien met iemand die sociaal en gezellig is. Interesse? Stuur dan een mail naar: blerick@thomashuis.nl of ga naar de website: www.thomashuis.nl/blerick

 
ma 24 juni 2019 10:39